bouldering,

Zaplanuj wakacje pełne wrażeń

8.1.13 Anonimowy 0 Comments

Wakacje kojarzą się z odpoczynkiem, podróżowaniem i odkrywaniem nowych miejsc. Dla jednych jest to czas relaksu i beztroskiego leniuchowania, dla innych to okazja do podjęcia nowych wyzwań oraz zdobycia niezapomnianych doświadczeń. Coraz więcej Polaków docenia zalety aktywnego wypoczynku i łączy urlop z uprawianiem sportów. Niebagatelny wpływ ma tu intensywny tryb życia, który prowadzimy na co dzień. Leżenie przy basenie i korzystanie z kąpieli słonecznych przestaje nam już wystarczać. To sprawia, że chętniej próbujemy nowych sportów takich jak jazda Jetovatorem, czyli odrzutowym rowerem wodnym czy też bouldering – wspinaczka po blokach skalnych bez użycia asekuracji liną. Podczas urlopu niektóre osoby chcą zmierzyć się ze swoimi lękami, inne pragną zrealizować swoje pasje i marzenia. Casamundo.pl, serwis specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domków letniskowych, prezentuje miejsca, w których można spróbować takich ekstremalnych sportów jak skok ze spadochronem, nurkowanie i wspinaczka górska.

Wyprawa w głębinyWoda jest jedną z sił natury, która może budzić lęk, zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy zawodowymi pływakami. Piękno i magia podwodnego świata sprawiają jednak, że warto zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Doskonałymi warunkami do nurkowania może poszczycić się Chorwacja, a w szczególności wyspa Brac. W malowniczym Supetarze znajduje się centrum nurkowe. Woda uzyskuje tam przejrzystość rzędu 40 metrów. To zachęca urlopowiczów do nurkowania i zwiedzania podwodnych jaskiń i wraków statków. Warto wcześniej pomyśleć o dogodnym zakwaterowaniu w okolicy oraz poszukać ciekawych ofert w internecie. Przykładowo w serwisie Casamundo.pl można zarezerwować przestronny domek z basenem, w którym będzie można odpocząć po podwodnych przygodach.

Będąc na wyspie warto również odwiedzić miejscowość Postira, która jest doskonałym przykładem rybackiego miasteczka. Można tam zakosztować raftingu na rzece Celtina. Ekstremalna przeprawa z pewnością zapewni spory przypływ adrenaliny. Ponadto możemy zwiedzić niezwykłą krasową okolicę oraz kamienne ściany pokryte zielenią.

Skok na miarę agenta

Z kolei osoby, które preferują powietrzne przygody nie muszą wcale wyruszać na drugi koniec świata. Nad polskim morzem, w Trójmieście, organizowane są skoki ze spadochronem oraz skoki w tandemie dla początkujących. Skok z instruktorem zapewnia bezpieczeństwo i dodaje odwagi. W końcu we dwoje raźniej. Dodatkowo w tym przypadku nie trzeba mieć też ukończonych żadnych kursów, czy też posiadać badań lekarskich. Dzięki temu możemy połączyć beztroski wypoczynek i zwiedzanie z dużą dawką podniebnych wrażeń.

Urlopowicze mogą zatrzymać się w turystycznym Sopocie. Ładnie umeblowane mieszkanie w centrum miasta będzie dobrą bazą do zwiedzania, plażowania oraz uprawiania sportów ekstremalnych.

Kolejnym ekstremalnym przeżyciem jest skok na bungee. Idealnym miejscem do skoku jest popularna tama Varzasca, nieopodal szwajcarskiego Locarno. To właśnie tutaj odbył się legendarny skok agenta 007 w filmie GoldenEye. Słynna zapora nad jeziorem Maggiore ma aż 220 metrów wysokości i jest jedną z najwyższych w Europie. Doskonałe warunki i widoki sprawią, że skok jest niezapomnianym przeżyciem.

Emocje związane ze skokiem będą nam towarzyszyć jeszcze przez jakiś czas. Aby odpocząć warto udać się do położonej nieopodal malowniczej miejscowości Locarno. Turyści mogą przenocować w apartamentach serwisu Casamundo.pl. Niewielkie mieszkania są usytuowane w cichej i zielonej okolicy, a jednocześnie znajdują się w dogodnych punktach komunikacyjnych.

Nie tylko dla SpidermanaNorwegia jest krajem, który słynie z niezwykłej przyrody i spokoju. Można tu jednak znaleźć miejsca, które gwarantują dużą dawkę wrażeń. Liczne fiordy i skaliste góry sprawiają, że Norwegia jest wprost idealna do uprawiania wspinaczki górskiej. Będąc w Skandynawii urlopowicze mogą połączyć wypoczynek na łonie natury z wymagającą dużej sprawności wspinaczką górską. Nagrodą za trud z pewnością będą zapierające dech w piersiach widoki oraz satysfakcja z pokonania własnej słabości. Po wyczerpującej wspinaczce warto zrobić sobie przerwę w norweskim domku. Aby uzupełnić energię wraz z przyjaciółmi możemy przygotować ognisko i wspólnie pałaszować miejscowe łakocie.

Przedstawione aktywności pozwalają połączyć beztroskie leniuchowanie z dużą dawką wrażeń. Stawiając czoła wyzwaniom możemy mieć pewność, że nasz urlop będzie niezapomniany i wyjątkowy.

O Casamundo
Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domków letniskowych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona www.casamundo.pl to baza ponad 200 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych z 32 krajów europejskich. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii.
 

0 comments: