film,

Wakacje śladami filmowych bohaterów

6.12.22 Anonimowy 2 Comments

Czasami, gdy oglądamy filmy, zachwycamy się miejscami, które w nich występują. Jeśli są to miejsca znajome – Warszawa, Kraków, Zakopane czy Sandomierz – doszukujemy się zapamiętanych szczegółów, jeśli są nieznane jesteśmy skłonni dowiedzieć się, gdzie są i jechać nawet długie rodziny, by sprawdzić, jak wyglądają w rzeczywistości.
Bliżej – LondynBliżej – Londyn – Postman’s Park

Według raportu firmy TCI Research specjalizującej się w turystyce, aż 40 milionów międzynarodowych turystów za cel wakacyjnych wojaży obrało ostatnio kraje, które widzieli w filmach fabularnych. Jak myślicie, które filmy miały taką moc? Oto zaledwie kilka obrazów z ostatnich lat, ale myślę że były one bardzo sugestywne.Mamma Mia – GrecjaMamma Mia – Grecja – SkopelosHobbit – Nowa ZelandiaHobbit – Nowa Zelandia – Matamata


Hobbit – Nowa Zelandia – MatamataGwiezdne Wojny – TunezjaGwiezdne Wojny – Tunezja – Onk JemalPod słońcem Toskanii – WłochyPod słońcem Toskanii – Włochy – PositanoO północy w Paryżu – ParyżO północy w Paryżu – ParyżPiraci z Karaibów: Na nieznanych wodach – HawajePiraci z Karaibów: Na nieznanych wodach – Hawaje – Palomino IslandJames Bond. Człowiek ze złotym pistoletem – TajlandiaJames Bond. Człowiek ze złotym pistoletem – Tajlandia – Khao Phing Kan

A Wy czy macie takie miejsca, które chcielibyście odwiedzić pod wpływem obrazów, które zobaczyliście na filmie?

Fot. (C) Creative Commons/Flickr: roystanford, Svedek, miss_rogue, Arbron, Veronique Debord, MorBCN, Nimages DR, davsot, chavelli.

Autor
Magdalena Fijołek

Wpis pochodzi z bloga blog.esky.pl

2 komentarze:

  1. Znam kilka filmowych miejsc w Paryżu i Rzymie. Fajnie się chodzi po uliczkach, które wcześniej ogląda się w filmie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A może ulice Nowego Jorku z serialu Sex and the City?

    OdpowiedzUsuń