Bogumiła Sowa,

Londyn, Rzym i Paryż – najpopularniejsze miasta na odpoczynek. W grudniu na weekend polecimy już za mniej niż 30 zł!

15.10.12 Anonimowy 2 Comments

Trudna sytuacja na rynku turystycznym przełożyła się w tym roku na większe zainteresowanie wyjazdami typu city break. Liczba osób korzystających z tej formy wypoczynku była rekordowa - niemal o 20 proc. wyższa niż w roku ubiegłym, wynika z raportu FRU.PL, platformy rezerwacji biletów lotniczych. Najchętniej na krótkie, często weekendowe wyjazdy wybieraliśmy się w tym roku do Londynu, Rzymu i Paryża – te kierunki wybrało niemal 30 proc. klientów FRU.PL.


fot. pojechanewakacje.pl

- City break to od kilku lat coraz popularniejszy wśród Polaków sposób podróżowania. Zauważyliśmy tendencję rezygnacji z dłuższego wyjazdu wakacyjnego na rzecz kilku, zazwyczaj weekendowych, wypadów do europejskich miast. W tym roku na taki wyjazd zdecydowało się blisko  20 proc. więcej klientów FRU.PL niż w roku ubiegłym. Czynnikiem zachęcającym Polaków do takiego wypoczynku są wyjątkowo atrakcyjne ceny biletów lotniczych. – mówi Bogumiła Sowa z FRU.PL.

Duża popularność wyjazdów typu city break do takich miast jak Londyn, Rzym czy Paryż, to głównie wynik niskich cen biletów lotniczych, jakie w tym roku proponowali przewoźnicy. Bilety lotnicze do europejskich stolic można upolować już w cenie od 30 złotych. Za niewielką kwotę można również wybrać się na weekend do Brukseli czy Budapesztu.

- Nadal możemy liczyć na cenowe okazje, dlatego jeśli myślimy o wyjeździe na kilka dni w listopadzie lub grudniu, bilety lotnicze powinniśmy rezerwować już w październiku. Polując na najniższą cenę biletu warto porównywać poszczególne oferty i być elastycznym jeśli chodzi o termin podróży. Pozwoli nam to na znalezienie prawdziwej okazji cenowej – dodaje Bogumiła Sowa.

 Miasto przylotutermincena biletu (w zł)Londyn28.11 - 03.1289Rzym03 - 09.12208Paryż06 - 11.12154Bruksela28.11- 03.1221Budapeszt11 – 14.12168
Tabela 1. Zestawienie cen biletów w dwie strony do wybranych miast w zależności
od terminu wyjazdu. Ceny aktualne na dzień 15.10.2012r. Źródło: FRU.PL.

Wyjazdy typu city break to popularny w Europie sposób spędzania wakacji, który także w Polsce zdobywa coraz więcej zwolenników. Jak wynika z danych CBOS, niemal jedna trzecia Polaków w 2011 roku wybrała się na kilkudniowy wyjazd. Rezygnacja z dłuższego urlopu daje możliwość zastąpienia go kilkoma weekendowymi wyjazdami. Warto również zwrócić uwagę na kilka dodatkowych zalet tego typu podróży, a mianowicie oszczędność pieniędzy, większa swoboda zarówno w organizacji i planowaniu pobytu, jak również indywidualny i dopasowany do naszych oczekiwań plan zwiedzania.W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, więcej Polaków zdecydowało się na wyjazd na własną rękę.Coraz częściej, z różnych względów, rezygnujemy z wyjazdów organizowanych przez biura podróży.


Konkurs


Dla amatorów taniego latania FRU.PL wraz z Bankier.pl uruchomiło specjalny konkurs. Użytkownicy Bankier.pl będą mogli kupić bilet lotniczy w studenckiej cenie, otrzymując rabat w wysokości 100 PLN na wybrany przez siebie lot. Dodatkowo wyróżnioną w konkursie pracę nt. "Jak student radzi sobie z kryzysem”, FRU.PL nagradza voucherem na kwotę 500 PLN na wybrany przelot.


 

2 komentarze:

  1. niby nie jest tak drogo ale jak się wszystko podliczy to jednak pare stówek zniknie. No a nie czarujmy się, nie każdego stać na tamte ceny. Ja dlatego szukam jednak trochę bliżej, bo u nas też może być bardzo fajnie, wystarczy troche się rozejrzeć. Albo mieć dobrych znajomych ;) mi na przykład znajomi polecili noce basenów w termach w bukowinie i teraz co sobote mam impreze na wodnym parkiecie. I Londyn się może chować :P

    OdpowiedzUsuń
  2. PojechaneWakacje.pl31 października 2012 13:40

    To prawda, że Bukowina jet cudowna. Lubimy do niej wracać nie tylko zimą. Jednak naszym zdaniem tanie podróżowanie po Europie jest możliwe. Trzeba spróbować :)

    OdpowiedzUsuń