Emirates,

Podróż z dzieckiem nie musi być skomplikowana

25.6.18 mm 0 Comments

Komfort podróży podczas wakacji jest rzeczą najważniejszą. Na tym aspekcie zależy liniom  Emirates, które nie tylko oferują szereg praktycznych udogodnień przed lotem i po nim, ale także udzielają wskazówek, jak przygotować się do lotu. 


Przewoźnik wkracza do akcji już na lotnisku, pozwalając rodzinom ominąć kolejki i przejść prosto do wyznaczonych specjalnie dla nich stanowisk odprawy. Podróżujący z małymi dziećmi zawsze wchodzą na pokład w pierwszej kolejności, aby mogli w spokoju zająć swoje miejsca. Pasażerowie lecący liniami Emirates z niemowlętami mogą zabrać ze sobą dodatkowy bagaż rejestrowany oraz więcej bagażu podręcznego.

podróż z dzieckiem, jak przygotować się do podróży samolotem z dzieckiem
fot. Emirates


Podróżujący z dziećmi mogą liczyć na korzyści także na pokładzie samolotu. Na przykład w klasie ekonomicznej miejsca w pierwszym rzędzie są zarezerwowane dla pasażerów, którym towarzyszą najmłodsi. Ponadto w łazienkach samolotu znajdują się stoliki do przewijania oraz zestawy przydatnych akcesoriów dla niemowląt takich jak pieluchy, śliniaki czy chusteczki.

Oczywiście równie ważny w samolocie jest posiłek, dlatego na zieci w wieku od 2 do 12 lat czekają ich ulubione dania. Oprócz tego linie Emirates wspólnie z ekspertami od podróży Lonely Planet Kids stworzyły zestawy zachęcające starsze dzieci do poznawania świata. Dzieci otrzymują zestawy na własność.

Poza tym pasażerowie w wieku powyżej 2 lat mogą liczyć na dodatkowe korzyści po dołączeniu do programu lojalnościowego Emirates Skywards.

Dla rodziców zmagających się z nudą ich dzieci podczas lotu linie Emirates przygotowały kilka cennych wskazówek.
  1. • Wyjedź na lotnisko z dużym wyprzedzeniem. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie zrobić postój, żeby nakarmić dziecko czy zmienić mu pieluchę.
  2. • Zabierz ze sobą dowód tożsamości dziecka, np. akt urodzenia, książeczkę szczepień lub paszport. Tak, niemowlę musi mieć swój paszport.
  3. • Jeśli twoje dziecko nosi inne nazwisko niż ty, być może będziesz musiał(a) wykazać, że jesteście spokrewnieni i że masz prawo wyjechać z nim z kraju. Potrzebne dokumenty zależą od twojej sytuacji rodzinnej, ale może to być np. akt urodzenia lub zaświadczenie podpisane przez drugiego rodzica twojego dziecka. 
  4. • Weź wózek. Linie Emirates udostępnią ci bezpłatnie wózek spacerowy na terenie Terminalu Emirates na lotnisku w Dubaju, co ułatwi poruszanie się po lotnisku i przejście do bramki, przed którą możesz zostawić wózek.
  5. • Spakuj bagaż podręczny w przemyślany sposób.Nie wkładaj pieluch na dno torby. Upewnij się, że masz przy sobie wystarczająco dużo pieluch, chusteczek i butelek z mlekiem (w razie potrzeby), zabawki, kocyk i ubrania na zmianę.
  6. • Miej pod ręką butelkę wody. Zarówno podróż samolotem, jak karmienie piersią powodują odwodnienie. 
  7. • Poproś o miejsce przy korytarzu. Przeciskanie się przez rząd pasażerów w drodze do toalety jest trudne. 
  8. • Zaczekaj z karmieniem do startu lub lądowania. Ssanie pomaga dzieciom wyrównać ciśnienie w uszach.
  9. • Podziel mleko w butelce na więcej mniejszych porcji– na start i lądowanie oraz na wypadek, gdyby dziecko nie chciało zasnąć.

- Czasami dziecko nudzi się szybciej, jeśli ma zbyt wiele zajęć na raz i każdemu z nich poświęca mniej czasu. Kiedy mają ograniczony wybór, proste materiały aktywizujące takie jak kredki i papier stają się bardzo atrakcyjne - mówi dr Sandi Mann, psycholog i badaczka zjawiska nudy brytyjskiego University of Central Lancashire.

Z tymi uwagami zgadza się Maciej Pyrka, Country Manager Emirates na Polskę, dodając:
- Przywiązujemy szczególną uwagę do rzeczy, które zapewniają wygodną podróż rodzinom, a zwłaszcza najmłodszym pasażerom. Oferujemy zabawki, opakowania chusteczek i pieluch, a także pokarm i mleko dla niemowląt, na wypadek, gdyby rodzice o czymś zapomnieli. Ponadto dostosowujemy naszą obsługę i pomoc do czasu podróży oraz tożsamości kulturowej i zwyczajów rodzin, wszak mamy przeszło 30-letnie doświadczenie i latamy do 160 kierunków w 85 krajach świata – dodaje.

0 comments: