Emirates,

Emirates sponsorem tytularnym Spinnaker Tower, jednego z najwyższych budynków Wielkiej Brytanii

10.6.15 mm 0 Comments

Linie lotnicze Emirates zostały sponsorem tytularnym jednego z najwyższych budynków Wielkiej Brytanii spoza Londynu, wieży widokowej Spinnaker Tower w Portsmouth. Przewoźnik zostanie pierwszym w historii sponsorem wieży, która od lipca tego roku będzie nosić nazwę Emirates Spinnaker Tower.


W ramach nowej pięcioletniej umowy o wartości 3,5 mln funtów na całej wysokości i szerokości budynku pojawi się przyciągające wzrok czerwone logo Emirates. Tim Clark, prezes linii Emirates, oraz przewodnicząca rady miejskiej Portsmouth, Donna Jones, ogłosili nawiązanie współpracy – stosownie do okazji – na wysokości 105 metrów nad ziemią.

– Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy pierwszym sponsorem Emirates Spinnaker Tower, najbardziej rozpoznawalnego budynku w Portsmouth – powiedział Tim Clark. – Umowa odzwierciedla skalę naszego zaangażowania w Wielkiej Brytanii, na terytorium której obsługujemy obecnie 16 codziennych połączeń, a w brytyjską gospodarkę inwestujemy każdego roku ponad 2,1 mld funtów. Możliwość sponsoringu zainteresowała nas między innymi dlatego, że pozwoli on radzie miasta przeznaczyć pozyskane w ten sposób pieniądze na potrzeby lokalnej społeczności, do czego z dumą się przyczyniamy.

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy. Linie Emirates należą bowiem do najbardziej prestiżowych marek świata i Portsmouth może tylko skorzystać na tym partnerstwie – powiedziała przewodnicząca rady Donna Jones. – Biorąc pod uwagę naszą sytuację finansową, musimy twórczo podejść do sposobu rozporządzania naszymi zasobami, aby wykorzystać je jak najlepiej, a nasze porozumienie z Emirates to jedna z wielu umów, które w tym celu przygotowujemy. Dzięki środkom ze sponsoringu ograniczymy cięcia budżetowe w obszarze najważniejszych świadczeń publicznych, takich jak pomoc społeczna i tak cenione przez mieszkańców usługi, jak biblioteki, domy kultury czy ośrodki rekreacyjne – dodała Jones.

Emirates Spinnaker Tower znajduje się w dzielnicy portowej Portsmouth, w odległości 100 kilometrów od lotnisk Londyn Gatwick i Londyn Heathrow, z których linie Emirates obsługują łącznie osiem codziennych połączeń. Portsmouth słynie z bogatego dziedzictwa jako miasto portowe, a projekt Emirates Spinnaker Tower oddaje cześć jego historii przedstawiając powiewające na wietrze żagle.

Według planów wieża będzie gotowa w nowej, wyróżniającej się odsłonie na regaty America’s Cup World Series, które odbędą się w Portsmouth pomiędzy 23 a 26 lipca. Linie Emirates już teraz są blisko związane z America’s Cup jako sponsor zespołu Emirates Team New Zealand, który startuje w 35. edycji regat.

Oprócz brytyjskich klubów sportowych, linie sponsorują także Emirates Air Line, popularną kolejkę linową nad Tamizą. Łącznie Przewoźnik inwestuje rocznie 70 mln funtów w różne inicjatywy sponsorskie na terytorium Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania to największy europejski rynek Emirates. Linie obsługują 112 lotów tygodniowo w sześciu portach lotniczych: Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Birmingham, Newcastle, Manchester i Glasgow.

Linie Emirates działają w Wielkiej Brytanii od 1987, kiedy otworzyły pierwsze połączenie na lotnisko Londyn Gatwick.

0 komentarze: