AIR FRANCE KLM,

Ekologiczne gadżety KLM

10.6.15 mm 0 Comments

Holenderscy studenci Akademii Design stworzyli prototypy gadżetów podróżnych na bazie
przetworzonych materiałów pochodzących z pokładów samolotów KLM

Tylko do 15 czerwca br. będzie można oglądać w Amsterdamie wystawę prototypów ekologicznych gadżetów podróżnych, stworzoną przez studentów Akademii Design w Eindhoven. Gadżety prezentowane są obok elementów wystroju nowej Klasy Biznes KLM – zwanej World Business Class, w tym, m.in. zastawy stołowej zaprojektowanej przez Marcela Wandersa oraz akcesoriów autorstwa Helli Jongerius.

Projekt "Plane to Product"

14 studentów Wydziału „Man & Identity” na Akademii Design w Eindhoven przez ostatnie miesiące pracowało nad prototypami różnych gadżetów, które będą miały zastosowanie podczas podróży. Materiały, które wykorzystali w swojej pracy pochodziły w ponad 70 procentach z recyclingu, były to m.in. przetworzone siedzenia, pasy bezpieczeństwa, wykładziny czy ekrany TV pochodzące z pokładów KLM starych kabin Klasy Biznes. A wszystko po to, aby mogły powstać innowacyjne projekty i by móc je następnie zaprezentować na wystawie razem z elementami wyposażenia nowej Klasy Biznes.
- Projektowanie dla linii KLM było bardzo ekscytującym zajęciem. Zaglądanie od kuchni do świata tak dużej linii lotniczej było bardzo interesujące i przyjemne – powiedział Fransje Gimbrere jeden ze studentów.

Nowy wystrój World Business Class

Na wystawie w domu handlowym należącym do sieci sklepów Bijenkorf, oprócz ośmiu najbardziej oryginalnych i innowacyjnych prototypów gadżetów podróżnych, prezentowane są również elementy składające się na wystrój nowej World Business Class KLM. Przy modernizacji swoich maszyn KLM od lat współpracuje z najsłynniejszymi holenderskimi projektantami, m.in. z Hellą Jongerius, która zaprojektowała wnętrze w kabinach World Business Class i również jest absolwentką Akademii Designu w Eindhoven. Najważniejszą zasadą przyświecającą Helii w procesie tworzenia dla KLM było zapewnienie podróżnym optymalnej prywatności i komfortu oraz stworzenie przytulnego wnętrza. W nowej World Business Class panuje domowa atmosfera za sprawą charakterystycznej ciepłej palety kolorów oraz dzięki wykorzystaniu materiałów z odzysku. Poza nowym, w pełni płaskim łóżkiem mierzącym ponad dwa metry, wnętrze ozdabia wykładzina wytworzona z przetworzonych zużytych strojów stewardess, a także nowe ozdoby na ścianach, zasłony, koce, poduszki i obicia foteli. Warto dodać, że wszystkie samoloty typu Boeing-747 we flocie KLM zostały już wyposażone w nową World Business Class. Aktualnie KLM sukcesywnie wprowadza swoją ulepszoną Klasę Biznes w pozostałych samolotach swojej dalekodystansowej floty - Boeing 777-200 oraz B777-300.

KLM w trosce o środowisko

Działania proekologiczne to mocny wyróżnik linii KLM, a polityka w tym zakresie dotyczy takich obszarów, jak na przykład: wybór odpowiednich produktów cateringowych, wytwarzanie tkanin obiciowych i wykładzin w samolotach z materiałów pochodzących z recyklingu czy wykorzystanie biopaliw w lotnictwie. Grupa Air France KLM od 10 lat znajduje się na szczycie prestiżowego rankingu Dow Jones Sustainability World Index (DJSI)* pośród najbardziej zaangażowanych linii lotniczych w zrównoważony rozwój. Więcej informacji na temat proekologicznych inicjatyw holenderskiej linii, jak i najnowsze promocje znaleźć można na stronie www.klm.pl.0 komentarze: