Zanim wyjedziesz, poznaj lokalne przesądy

20.8.14 Anonimowy 0 Comments

Czym dotrzeć na miejsce, gdzie zanocować, co zwiedzić – głównie nad tymi sprawami zastanawiają się podróżni na całym świecie, planując wypoczynek za granicą. Aby uniknąć faux pas w towarzystwie albo po prostu pomóc trochę szczęściu, przed wyjazdem warto zapoznać się również z lokalnymi przesądami. KAYAK.pl, najbardziej kompleksowa porównywarka ofert turystycznych na świecie, zebrała kilka najciekawszych i najdziwniejszych zabobonów z całego świata.Czego nie można robić nocą w Turcji?


turcja


fot. PojechaneWakacje.pl


Czego powinien wystrzegać się turysta po wieczornej kolacji w Turcji? Żucia gumy! Przynajmniej według jednego z najpopularniejszych w kraju przesądów. Mówi on bowiem, że ten kto żuje w nocy gumę, tak naprawdę żuje… ciało zmarłego.


Szczęście w miłości po szwedzku


Urlopowicze, którzy za kierunek wakacyjnych wojaży obiorą Szwecję, nie powinni się dziwić, jeśli zobaczą na ulicy osoby omijające włazy do studzienek kanalizacyjnych. Co ciekawe, według przesądu nie należy stawać tylko na tych, na których widnieje litera A (avloppsvatten, co oznacza ścieki). Czemu? Na tę literę zaczyna się również słowo avburten, czyli brak szczęścia w miłości. Aby pomóc szczęściu, należy stawać na tych z K (kallvatten, co oznacza czystą wodę). Na tę literę zaczyna się bowiem słowo kärlek, czyli miłość.


Mandat za miłosne wyznania


werona julia balkon


Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w włoskiej Weronie jest dom i balkon Julii Capuletti. Zgodnie z przesądem, aby mieć szczęście w miłości, należy dotknąć posągu słynnej bohaterki tragedii Szekspira. Oprócz tego wiele z zakochanych par, zainspirowanych amerykańską komedią romantyczną, zostawia również listy miłosne na ścianach domu Julii, przyklejając je... gumą do żucia. Zniszczenia okazały się jednak być tak duże, że w 2012 roku władze Werony wprowadziły karę grzywny dla zakochanych turystów wyznających w ten sposób swoje uczucie.


Brytyjki recepta na młodość


Co może poradzić Brytyjka zapytana o receptę na długowieczność? Noszenie ze sobą żołędzi. Już kilkaset lat temu kobiety w Wielkiej Brytanii wypychały sobie kieszenie owocami dębów. Uważały bowiem, że drzewa te, słynące ze swojej długowieczności, mogą pomóc człowiekowi w zachowaniu młodego wyglądu i zdrowia.


 


***


KAYAK to wiodąca wyszukiwarka turystyczna, dzięki której można porównać setki ofert i cen biletów lotniczych, hoteli oraz innych produktów i usług turystycznych. Specjalizuje się w szybkim wyszukiwaniu ofert podróży, także poprzez aplikacje mobilne dostępne na iPhone’a, iPada oraz na smartfony z systemem Android, a także na Windows Phone oraz Kindle. Korzystanie z KAYAK jest całkowicie darmowe. Firma powstała w 2004 roku w USA, a polską wersję strony (www.kayak.pl) uruchomiono w sierpniu 2012 roku. Serwis dostępny jest w 31 krajach w 17 językach. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką, należącą do Priceline Group.

0 komentarze: