Wiedeń: Polscy tancerze na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Impulstanz 2014

11.7.14 Anonimowy 0 Comments

Wiedeń to nie tylko stolica walca wiedeńskiego, to też miejsce, gdzie corocznie odbywa się największy w Europie festiwal tańca współczesnego – Impulstanz. 230 różnych warsztatów i projektów tanecznych przez cztery tygodnie pokażą, że ani wysokie obcasy ani liny nie są wstanie skrępować letniego pragnienia wolności ruchów.

Karine LaBel (AT/HT)
World Dance | Field Project
© Marta Lamovsek

Wolność taneczną i o wiele więcej proponuje tegoroczny Impulstanz - Vienna International Dance Festival, który trwać będzie w austriackiej stolicy od 17. lipca do 17. sierpnia 2014 r. Międzynarodowe highlights w dziedzinie tańca zagoszczą na licznych scenach Wiednia m.in w Burgtheater, Volkstheater i Akademietheater. W tym roku szczególną uwagę organizatorzy poświęcili tzw. newcomer z Europy, Azji i Ameryki Północnej.

Na Impulstanz 2014 wystąpią takie gwiazdy jak DV8 Physical Theatre, Jérome Bel czy Alain Platel. Silny polski akcent zapewni Magdalena Chowaniec, która zatańczy z ośmioma afgańskimi azylantami The Rechnitz Crew oraz Karol Tymiński, który zaprezentuje performance solowy „Beep“. Tymiński wystąpi w ramach cyklu [8:tension] Young Choreographers’ Series, który już od 13 lat prezentuje prace nowej generacji choreografów.

W ramach festiwalu będzie miała miejsce światowa premiera: wielokrotnie uhonorowana angielska grupa teatralna DV8 Physical Theatre z Lloydem Newsonem przedstawi „John“, sztukę opowiadającą o męskiej seksualności i miłości. Zobaczyć będzie można również sztukę francuskiego reżysera Jéroma Bela z roku 1995- „Jérome Bel“ - w oryginalnej obsadzie. Pełną humoru interpretację „Jeziora łabędziego“ zaprezentuje Dada Masilo z Republiki Południowej Afryki. Zagoszczą również belgijski choreograf Alain Platel i Les Ballets C de la B ze sztuką „tauberbach“.Georgia Vardarou
"Phenomena"© Stanislav DobakSzczegółowy program festiwalu:

  • www.impulstanz.com


Festiwal Tańca Impulstanz

  • 17. lipca – 17. sierpnia 2014

  • różne lokalizacje

  • Wiedeń


 

0 komentarze: