Piknik Szybowcowy w Lesznie z aplikacją mobilną

26.6.14 Anonimowy 0 Comments

28-29 czerwca 2014 r. w Lesznie w woj. wielkopolskim odbędzie się VIII Piknik Szybowcowy „Leszno. Rozwiń skrzydła!”. Miejscem organizacji tego wielkiego lotniczego święta jest lotnisko Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie, kolebka polskiego szybownictwa. Samoloty jak z „Gwiezdnych wojen”, nocne pokazy akrobacji lotniczej z elementami pirotechnicznymi, występy mistrzów z Polski i ze świata, dynamiczne pokazy śmigłowców wojskowych, szybowce, wiatrakowce i wiele innych statków powietrznych – to wszystko będzie można obejrzeć podczas pokazów lotniczych w Lesznie.


Na Piknik Szybowcowy warto się wybrać z najnowszym przewodnikiem mobilnym. Z myślą o mieszkańcach i turystach Miasto Leszno przygotowało aplikację pt. „Leszno. Przewodnik miejski”. Dostarcza ona informacji o miejscach, które tu warto odwiedzić, ofercie noclegowej i gastronomicznej,  imprezach i wydarzeniach. Aplikacja została opracowana przez firmę Amistad Group w języku polskim i angielskim na urządzenia z systemami iOs i Android i można ją bezpłatnie pobrać w sklepach Google Play i Appstore. Działa w trybie offline i online, a lokalizacja GPS pozwala na szybkie i pewne dotarcie do wybranych miejsc.


Wizyta w Lesznie w ostatni weekend czerwca będzie okazją do podziwiania grup akrobacyjnych z Europy, których jeszcze w Polsce nie było. W tym roku na niebie pojawią się czterej efektownie latający Włosi z grupy Pioneer Team. Nie lada atrakcją będzie wizyta grupy Patrouille Reva z Francji, latających na trzech samolotach wyglądających jak statki powietrzne floty z „Gwiezdnych wojen”. Po raz drugi z wizytą przybędą dżentelmeni z Wielkiej Brytanii – Twister Aerobatics Team, latający samolotami przypominającymi słynnego Spitfire’a. Na leszczyńskie niebo powróci też widowiskowo latająca grupa polskich Sił Powietrznych – Zespół Akrobacyjny „Orlik”. Podczas pikniku będzie można podziwiać także umiejętności pilotów śmigłowców. W „latających czołgach”, jak nazywane są ciężkie bojowe śmigłowce Mi-24, zaprezentują się wojskowi z Inowrocławia. Piloci ze Śmigłowcowej Kadry Narodowej wraz z pilotującymi czartoloty (wiatrakowce) pokażą, co oznacza lekkość i precyzja w lataniu.

To będzie niesamowite air show. Organizatorzy przygotowali też wyjątkowy w skali tej części Europy nocny blok pokazów lotniczych. Specjalnie podświetlone w tym celu samoloty, śmigłowce, paralotnie oraz spadochroniarze dzięki wykorzystaniu efektów pirotechnicznych będą kreślić ogniste figury na nocnym niebie.

Więcej informacji i program imprezy można znaleźć na stronach: www.leszno.pl, www.piknikszybowcowy.leszno.pl
Linki do aplikacji mobilnej:
Google Play:
play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.leszno
App Store:
itunes.apple.com/pl/app/leszno.-przewodnik-miejski/id888315001?mt=8

 

0 komentarze: