Dubaj,

Emirates w Warszawie, tuż przed rozpoczęciem codziennych rejsów do Dubaju

10.1.13 Anonimowy 0 Comments

Na mniej niż miesiąc przed inauguracyjnym rejsem do Polski linie Emirates spotkały się z przedstawicielami mediów i polskiej branży turystycznej, aby przybliżyć im swój produkt cieszący się uznaniem na całym świecie.10 stycznia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem kadry zarządzającej Emirates, reprezentowanej przez Richarda Jewsbury, Senior Vice President Emirates ds. operacji handlowych na Europę i Federację Rosyjską, Volkera Greinera, Wiceprezesa Emirates na Europę Północną i Centralną oraz Macieja Pyrka, Country Managera Emirates na Polskę. Podczas spotkania przedstawiciele przewoźnika omówili stan przygotowań do inauguracji codziennych rejsów do Polski, która nastąpi już w lutym.

Tego samego dnia wieczorem linie zaprosiły ponad pięciuset gości z branży turystycznej na spotkanie w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Oprócz muzyki na żywo i uroczystej kolacji w programie przewidziano m.in. możliwość obejrzenia z bliska elementów wnętrza flagowej maszyny przewoźnika - Airbusa A380, w tym wiernie odtworzonego fragmentu Prywatnego Apartamentu Klasy Pierwszej (Private Suite).

Rejsy do Warszawy, które rozpoczną się już 6 lutego br., będą pierwszym połączeniem lotniczym Emirates do Polski i 129. kierunkiem w globalnej siatce połączeń przewoźnika. Do obsługi trasy przeznaczono nowoczesne samoloty typu Airbus A330-200. Emirates będą pierwszą międzynarodową linią lotniczą oferującą możliwość podróży Klasą Pierwszą na rejsach do oraz z Polski.

“Warszawa to nasze pierwsze nowe połączenie w 2013 roku, a przygotowania do rozpoczęcia rejsów idą pełną parą” powiedział Richard Jewsbury, Senior Vice President Emirates ds. operacji handlowych na Europę i Federację Rosyjską. “Na mniej niż miesiąc przed startem, tutaj w Warszawie dopinamy wszystko na ostatni guzik, równocześnie prowadząc intensywne działania w ramach całej naszej siatki połączeń, aby zapewnić wzrost ruchu turystycznego w obu kierunkach” dodał.

W uzupełnieniu do przewozów pasażerskich na trasie pomiędzy Dubajem a Warszawą, Emirates SkyCargo oferować będzie aż 238 ton pojemności przewozowej tygodniowo w lukach bagażowych maszyn wykonujących te rejsy. Przewoźnik przewiduje, że przyczyni się to do rozwoju handlu pomiędzy Polską i pozostałymi państwami z siatki połączeń Emirates.

Do głównych polskich towarów eksportowych, które - jak przewidują przedstawiciele linii - transportowane będą za pośrednictwem Emirates SkyCargo, zaliczają się maszyny, akcesoria sportowe, sprzęt medyczny, urządzenia elektroniczne oraz galanteria skórzana.

“Polska przechodzi fazę intensywnego rozwoju ekonomicznego, a nasze nowe rejsy, łączące ją z Dalekim i Bliskim Wschodem, Afryką i rejonem Australazji mogą przyczynić się do dalszego zwiększania pozytywnych efektów gospodarczych dla całego kraju i jego stolicy” - powiedział Richard Jewsbury.

Rejsy pomiędzy Dubajem i Warszawą realizowane będą według następującego rozkładu (podano godziny według czasu lokalnego):

EK 179 Dubaj 7:30 - Warszawa 10:45

EK 180 Warszawa 13:50 - Dubaj 22:15

Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Airbus A330-200 z 237 miejscami
na pokładzie, w konfiguracji trzyklasowej.

Wkrótce po rozpoczęciu rejsów do Warszawy, Emirates otworzą kolejne nowe połączenie - loty do Algieru, stolicy Algierii, ruszą już 1 marca 2013 r.

Emirates są największą międzynarodową linią lotniczą na świecie, z flotą liczącą 195 maszyn operujących do 128 kierunków z siatki połączeń. Linie zatrudniają 305 Polaków, z czego 274 to członkowie personelu pokładowego Emirates.

Mimo, że rok 2013 dopiero się rozpoczął, dla przewoźnika był to już bardzo pracowity okres - w ubiegłym tygodniu otwarto nowy, uszyty na miarę samolotów Airbus A380 terminal lotniczy w Dubaju. Do obsługi dedykowanej wyłącznie pasażerom Emirates docelowo uruchomionych zostanie aż 20 gate’ów, a już za kilka miesięcy w terminalu otwarte zostaną największe na świecie lounge dla pasażerów klasy Pierwszej i Biznes.

0 komentarze: