agent 007,

Śladem Jamesa Bonda po Europie

24.9.12 Anonimowy 0 Comments

Chyba nie ma osoby, która choć raz nie słyszałby o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości – Jamesa Bonda. Niezwykle przystojny, czarujący, świetnie ubrany i odważny, podróżuje po całym świecie, aby walczyć z tymi, którzy zagrażają jego bezpieczeństwu. 

http://www.travelerdeluxe.pl/2012/09/sladem-jamesa-bonda-po-europie.html


Zdania „nazywam się Bond, James Bond” czy „Martini, wstrząśnięte, nie zmieszane” na stałe weszły to naszego języka. Jednak nie tylko charakterystyczne zwroty, piękna kobieta u boku, nienaganny wygląd czy gadżety na czele z Astonem Martinem stanowią wizytówkę Bonda. Są również miejsca, które nieodłącznie kojarzą się z postacią agenta 007. W najnowszym filmie „Skyfall”, którego polska premiera już 26 października, Bond udaje się m.in. do Szanghaju. Casamundo, portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domków letniskowych, proponuje tymczasem podróż śladami poprzednich misji Jamesa Bonda.

Tajemniczy Londyn

Jeśli James Bond jest agentem brytyjskiej królowej, pierwszym punktem programu musi być Londyn. Tutaj swoją siedzibę ma brytyjski wywiad wojskowy i to tu zapadają najważniejsze decyzje dotyczące kolejnych misji. W tym mieście dowiadujemy się, że 00 oznacza licencję na zabijanie i stąd Bond wyrusza w swoją pierwszą misję, w filmie inaugurującym serię obrazów o przygodach agenta, zatytułowanym „Doktor No”. Aby poczuć się jak agent koniecznie wybierzmy się na wycieczkę Tamizą, korzystając z wodnej motorówki. Podczas rejsu zobaczymy z ciekawej perspektywy budynki parlamentu ze słynnym Big Benem, the Tower of London, słynne London Eye oraz budynek MI6 – brytyjskiego wywiadu. Następnie możemy podarować sobie odrobinę luksusu i wybrać się na spacer elegancką Bond Street, znaną z najbardziej luksusowych butików, by w końcu dojść do Savile Row i zakładu krawieckiego, w którym agent 007 zamawia swoje skrojone na miarę garnitury.

Po całym dniu pełnym wrażeń warto odpocząć choćby w gustownym apartamencie w zabytkowym budynku Albert Palace Mansion w Londynie.

Alpejska przygoda w Szwajcarii

W dalszą podróż wybieramy się na południe, w szwajcarskie Alpy. Podążając tropem Agenta 007 koniecznie musimy wybrać się na szczyt Schilthorn, gdzie znajduje się słynna obrotowa restauracja Piz Gloria. W filmie „W służbie Jej Królewskiej Mości”, gdzie w rolę Bonda wcielił się Sean Connery, budynek restauracji pełni rolę tajnego laboratorium, w którym szaleniec produkuje wirusa mającego spowodować bezpłodność na całej planecie, a tym samym wyginięcie gatunku ludzkiego. Bond udaje się na szczyt góry, aby powstrzymać swojego przeciwnika, ale zostaje zdemaskowany. Udaje mu się jednak uciec i ostatecznie pokonać szaleńca. Jeśli chcielibyście poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca, śladem agenta wyruszajcie w okolice szczytu Schilthorn, np. do urokliwego apartamentu w górskim domu w miejscowości Grindelwald.


Romantyczne oblicze Agenta 007

Miasto na wodzie w filmach o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości pojawia się kilkukrotnie. Wenecja, która znana jest z imponujących zabytków i pełnego przepychu karnawału, słynie także jako miasto zakochanych. Przyjeżdża ich tu wielu, pływają gondolami po weneckich kanałach, spacerują wąskimi uliczkami miasta. Wróćmy jednak do naszego agenta. Po wielu wizytach w tym mieście, kiedy to ścigał przestępców i po raz kolejny ratował świat przed zagładą, tym razem przybywa do Wenecji z ukochaną. W filmie „Casino Royale”, kiedy myśli już, że ostatnia misja została zakończona, zabiera Vesper do Wenecji. Romantyczna atmosfera miasta sprawia, że postanawia w imię miłości zrezygnować z bycia agentem i wieść spokojne życie u boku swojej ukochanej. Niestety w obliczu kolejnych zagrożeń musi zweryfikować swoje postanowienie i wyruszyć dalej, aby walczyć z przestępcami. Będąc w Wenecji musimy wybrać się rejs gondolą kanałem Grande i przepłynąć pod najstarszym mostem w mieście – Rialto, do tego wizyta na Placu Świętego Marka, gdzie zobaczymy bazylikę świętego oraz gotycki pałac Dożów.

Osobom, które tak jak James Bond chciałyby poczuć niezwykły klimat tego magicznego miasta, proponujemy wypoczynek w eleganckim apartamencie z pięknym widokiem na Wenecję.


Bond to postać niezwykle charyzmatyczna, więc miejsca, w których się pojawia, nigdy nie są nijakie. Każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy lubi duże metropolie czy mniejsze ośrodki, woli aktywny wypoczynek czy też zwiedzanie zabytków. Nowa odsłona przygód agenta 007, „Skyfall” z pewnością przyniesie nam nowe miejsca w klimacie Bonda.


Za Casamundo

0 komentarze: