agroturystyka,

Plattówka - kameralne miejsce w malowniczej dolinie

23.9.12 Anonimowy 0 Comments

Na Mazurach, z dala od gwaru miasta, przy akompaniamencie śpiewu ptaków i cykających świerszczy, wypocząć można w Plattówce. "Daleko od szosy - bliżej do zdrowia" - to hasło tego miejsca.
Przyjazne i ciepłe gospodarstwo agroturystyczne z atestem ekologicznym, to miejsce dla osób ceniących sobie kameralność i możliwość wypoczynku wśród przyrody. Można tu też spędzić czas aktywnie, w niewielkiej grupie i rozkoszując się wyśmienitą kuchnią, opartą na przetworach z ekologicznych owoców i warzyw. Wszystko własnoręcznie przygotowują gospodarze. Wypieki, szczególnie sernik Pani Domu, też nie mają sobie równych. Dowodem na to jest choćby przynależność do sieci „Europejskie Dziedzictwo Kulinarne – Warmia, Mazury, Powiśle”.

Plattówka położona jest w malowniczej dolinie poza wsią Gierzwałd, w gminie Grunwald. Blisko znajdziemy kilka ciekawych, choć mało znanych atrakcji, które warto zwiedzić podczas wędrówek samochodowych, rowerowych lub pieszych. Jest Góra Dylewska, najwyższe wzniesienie na Warmii i Mazurach, rezerwat Czarci Jar, ze źródliskami rzeki Drwęcy i hodowlanymi stawami pstrąga, warto też poznać grodzisko w Domkowie i Muzeum Bitwy pod Grunwadem. Niedaleko jest unikatowa atrakcja na skalę światową - Kanał Ostródzko - Elbląski, słynący z rejsów zabytkowymi śluzami i pochylniami.

To też miejsce skupiające artystyczne dusze. Gospodyni, Mariola Platte, organizuje m.in spotkania z poezją. Ukończyła Uniwersytet Gdański, studiując filologię polską. Jest absolwentką kierunku upowszechnianie kultury, ze specjalizacją filmoznawstwo. W roku 1981 zamieszkała w mazurskim gospodarstwie we wsi Gierzwałd, w gminie Grunwald i od tego czasu pracę zawodową i twórczość związała z regionem Warmii i Mazur. Jest laureatką kilku konkursów literackich z dziedziny poezji, eseju i reportażu.W Plattówce regularnie organizowane są też pokazy i kursy malowania na jedwabiu. To jedna z wielu pasji Marioli Platte.

Kontakt

Agroturystyka Plattówka
Mariola Platte
ul. Gierzwałd 45

14-107 Gierzwałd

www.platte.pl

Fot. pojechanewakacje.pl

0 komentarze: