Aktualności,

Coraz popularniejsze wakacje na własną rękę

11.7.12 Anonimowy 0 Comments

Tegoroczne wakacje nie rozpieszczają polskich turystów. Klientów w biurach podróży przywitała w tym roku relatywnie niewielka oferta i wysokie ceny. Do tego coraz częściej słyszymy o upadłościach polskich biur podróży, które spędzają sen z powiek osobom czekającym na upragniony urlop. To wszystko sprawia, że Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje konstruowane samodzielnie. W ten sposób zyskują nie tylko pełną dowolność odnośnie wyboru miejsca, hotelu czy długości pobytu, ale także co ciekawe często koszt takiego wyjazdu jest niższy – wynika z danych FRU.PL.FRU.PL porównało wybrało oferty polskich biur podróży i zestawiło je z wyjazdami zorganizowanymi samodzielnie za pośrednictwem platformy rezerwacyjnej. Wyjazdy zaplanowane w tym samym czasie wraz z zakwaterowaniem w hotelu z oferty biura podróży okazały się istotnie tańsze od tych organizowanych przez touroperatorów.

Tabela 1. Zestawienie przykładowych kosztów wyjazdu z biurem podróży oraz organizacji podróży na własną rękę. Ceny aktualne początek lipca.

Źródło: FRU.PL, oferta polskich biur podróży

*  Cena za 2 osoby obejmująca 7 noclegów  ze śniadaniem oraz przelot w obie strony

MiejsceTouroperatorStandard

Wyjazd samodzielny


Ilość nocyStandardOpcja wyżywienia
 Cena 

BiletNoclegŁącznie*


   
Rzym

4580


***

734103017647


***śniadania
Tel  Aviv

9400


***

2500235548557


***śniadania
Lizbona

8620


***

2158211042687


***śniadania
Barcelona

6300


***

1414182532397


***śniadania
Ateny

4862


***

2004117931837


****śniadania
Bourgas

3198


***

1784175035347


****śniadania

 

Obawy o kondycję finansową biur podróży dodatkowo zachęcają do rozważenia samodzielnej organizacji wyjazdu – również w kierunkach, które nie są dostępne w turystycznych katalogach. Linie lotnicze gwarantują nie tylko stabilność finansową wypracowaną przez lata działalności, ale też niejednokrotnie możliwość darmowej zmiany rezerwacji nawet do 24 godzin przed wylotem. W tym roku blisko 15 proc. więcej klientów zdecydowało się na zakup biletu lotniczego w terminach wakacyjnych w serwisie FRU.PL. Najczęściej wybieranymi kierunkami są w ścisłym sezonie letnim Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Portugalia oraz Francja, natomiast w październiku oraz listopadzie najchętniej udają się do Tajlandii, Indii  czy Chiny.

- Formuła wakacji Do It Yourself w Europie Zachodniej jest od dawna bardzo popularna. W Polsce z roku na rok zdobywa coraz więcej amatorów. W zeszłorocznym badaniu prowadzonym przez nas ponad 80 procent naszych klientów zadeklarowało, że najczęściej samodzielnie konstruują wakacje  – mówi Jakub Wronkowski rzecznik prasowy FRU.PL. – Wakacje na własną rękę są zdecydowanie ciekawsze, pozwalają lepiej poznać odwiedzany region, dają niezależność, a dzięki obniżkom cen biletów przez przewoźników zarówno regularnych jak i tanich linii często są tańsze, nawet o 50 procent. Zauważalny jest też wyraźny wzrost wspólnych rezerwacji bilet, hotel oraz samochód – dodaje.

Fot. © pojechanewakacje.pl

0 comments: