Francja

Francja: Dziesięciolecie parku rozrywki Vulcania!!

27.4.12 Anonimowy 0 Comments

Dlatego też w tym roku, Vulcania świętuje swoje dziesięciolecie i dokłada wszelkich starań by ten czas był niezapomniany: nowa urodzinowa dekoracja parku, codzienne gry, pozwalające odkryć wartości Overnii - Nowego Świata i wygrać ciekawe wycieczki, teatr uliczny pełen niezwykłych animacji organizowany przez firmę Elixir, nocne zwiedzanie wraz z fajerwerkami, koncerty, konferencje, wystawa współczesnych dzieł sztuki w ramach „Spotkania natury ze sztuką”, organizowana przez Sancy... „Poświęciliśmy wiele uwagi temu programowi, ponieważ chcieliśmy dzielić się tym świętem ze wszystkimi naszymi gośćmi przez cały rok. Istotne było również, aby święto miało sens, stąd nasze zaangażowanie na rzecz ochrony ekosystemu w wąwozie Chavanon” wyjaśnia Catherine Damesin, Dyrektor Vulcanii.


Nowości w 2012!


Oprócz tych szczególnych obchodów, park kontynuuje renowacje rozpoczęte w 2007 roku. Dzięki temu w 2012 po raz pierwszy poza Paryżem zostało otwarte « Cité des Enfants » (Miasteczko dzieci) stworzone z myślą o najmłodszych w wieku od 3 do 7 lat. Wraz ze współpracą z „Cité des Sciences et de l'Industrie”-(Miasto Nauki i Przemysłu),  na 300m m2, dzięki wielu interaktywnym atrakcjom (połączenie wody, techniki i światła) pozwala maluszkom samodzielnie odkrywać  świat. Kolejną nowością dostępną dla zwiedzających od 21 marca jest « Tunnel des Nuées Ardentes », dzięki któremu możemy być  świadkami największego i najniebezpieczniejszego wybuchu wulkanu w historii U.S.A.  W 2012 Vulcania przewiduje również wznowienie wystawy tymczsowej « Les Diables des Volcans » (Diabły wulkanów) stworzonej w hołdzie dla Katia et Maurice Krafft, która cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród zwiedzających w ubiegłym roku.


2012, sezon który daje pierwszeństwo dzieciom!


Dzięki swojej ofercie dostosowanej do potrzeb rodziny i  rozrywce zapewnionej przez cały dzień, Vulcania jest jednym z 5-ciu najbardziej znanych parków tematycznych we Francji. A ponieważ 10 lat to wiek dziecięcy, Vulcania zdmuchnie świeczki ze wszystkimi 10-latkami, które w 2012 roku otrzymają bezpłatny wstęp do parku!

0 comments: