Ciekawe miejsca,

Europejskie ślady filmowych bohaterów

29.4.12 Anonimowy 0 Comments

Wakacje to doskonała okazja, aby pomyśleć o romantycznej podróży, śladami wielkich gwiazd, bohaterów sławnych produkcji filmowych. Casamundo, portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domków letniskowych w całej Europie, przedstawia miejsca, w których zakochani odnajdą romantyczny nastrój i będą mogli na chwilę wcielić się w bohaterów filmowych historii miłosnych.

Rzymskie wakacje


Do spędzenia wyjątkowych chwil we Włoszech zapraszają bohaterowie klasyki gatunku – komedii romantycznej "Rzymskie wakacje". Odtwórcy głównych ról Audrey Hepburn i Gregory Peck udowodnili, że Rzym to bezsprzecznie stolica miłości. Wieczne miasto zachęca do spacerów we dwoje po Koloseum, schodach Hiszpańskich, czy moście Milvio – symbolu zakochanego Rzymu. Pary z całego świata wieszają tu kłódki miłości z wypisanymi swoimi imionami. Aby przypieczętować swoje uczucie zamykają je na kluczyk, który następnie wrzucają w rwący nurt Tybru. Jeśli nie jesteśmy pewni uczuć, jakimi darzy nas nasz partner, zawsze możemy to sprawdzić w rzymskich Ustach Prawdy znajdujących się w przedsionku kościoła Santa Maria.Dla koneserów włoskiego wina, wykwintnych kolacji i muzyki dobrym rozwiązaniem będzie elegancko i wygodnie urządzona średniowieczna posiadłość w rejonie Lacjum z XII wieku.


O północy w Paryżu


Paryż od zawsze uchodził za miasto miłości, a do mekki zakochanych nad Sekwaną ściągają pary z całego świata, nie tylko w okresie Walentynek. Urok Paryża wykorzystał Woody Allen w filmie "O północy w Paryżu", w którym główny bohater ulega wdziękom miasta z lat 20. ubiegłego stulecia oraz tajemniczej i zmysłowej muzy Adriany. Punktem obowiązkowym podczas romantycznej wycieczki po Paryżu powinien być spacer Polami Elizejskimi oraz przechadzka Montmartre, dzielnicą artystów. Pocałunek pod Wieżą Eiffla ma ponoć niezwykłą moc – warto to sprawdzić.


Dla miłośników romantycznego nastroju w mieście nad Sekwaną dobrą propozycją będzie stylowy apartament w centrum.


Przed wschodem słońca


Dobrym pomysłem na romantyczny wypad jest bez wątpienia podróż do Wiednia. To tutaj rozgrywa się akcja filmu "Przed wschodem słońca", w którym Francuzka Celine i Amerykanin Jesse poznają się w pociągu do Wiednia. Konwersacja staje się na tyle wciągająca, że postanawiają wysiąść w Wiedniu, aby spędzić ze sobą jeszcze trochę czasu. I tak wzajemne zauroczenie przeradza się w uczucie. Podążający śladami bohaterów mogą wybrać się do opery oraz skosztować lokalnych słodkości – tortu Sachera czy gorącej czekolady. Niepowtarzalną atmosferę tworzy również muzyka Johanna Straussa, która nieustannie rozbrzmiewa w mieście.


Dla osób planujących romantyczny pobyt w stolicy Austrii doskonałym rozwiązaniem będzie luksusowe mieszkanie dla dwojga, wygodne i nowocześnie urządzone.


Fot.  pojechanewakacje.pl

0 comments: