Miasta

„Poznań za pół ceny 2012” rozpocznie długi weekend majowy

14.3.12 Anonimowy 0 Comments

Tym razem akcję zorganizowano na początku 9-dniowego „długiego weekendu majowego”.


Akcja odbędzie się już w kwietniu, w dniach 28-29 kwietnia, która rozpoczynają najdłuższy, bo 9-dniowy weekend w 2012 r. Dotychczasowy, czerwcowy termin akcji czyli weekend po święcie Bożego Ciała przypada bowiem na inaugurację UEFA EURO 2012 w Polsce.


– Piąta edycja akcji „Poznań za pół ceny” zapowiada się pod każdym względem rekordowo – zapowiada Jan Mazurczak, dyrektor koordynatora akcji - Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Będziemy mieli ponad setkę partnerów, a do tego z 50% rabatu skorzystamy po raz pierwszy także w wymiarze metropolitalnym, bo do akcji wchodzą partnerzy z podpoznańskich gmin.

Dlatego już dziś warto już rezerwować sobie czas na Poznań. Taniej będzie zarówno w poznańskich hostelach, w których za nocleg zapłacimy już od 22 zł, jak i w najbardziej ekskluzywnych cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach. W akcji swój udział potwierdziło już około 50 partnerów. Ich liczba wzrasta w tej chwili dynamicznie z dnia na dzień.
Wśród partnerów nie brak hoteli, restauracji i muzeów, ale za pół ceny kupimy tez bilety na spektakle Teatru Polskiego i Teatru Nowego, zagramy w tenisa, squasha i badmintona w Centrum Rekreacyjnym Fabianowo, w kręgle, bowling czy bilard w Fantasy Park czy skorzystamy z parku linowego Cascader Park w Kobylnicy pod Poznaniem.

Rabaty to jednak nie wszystko. W weekend 28-29 kwietnia 2012 r. na turystów czeka także bogaty i unikalny program turystyczny. Udostępniony dla turystów będzie XIX-wieczny pruski fort, po którym turystów oprowadzać będą przewodnicy ubrani w historyczne mundury, na miejscu powstanie obóz wojskowy. Pojawią się zabytkowe pojazdy oraz wojskowa grochówka. Bezpłatnie będzie można zwiedzić Poznań, spacerując kilkoma tematycznymi szlakami, otwarte zostaną podziemia kościoła farnego czy komnaty Zamku Cesarskiego. W ramach akcji odbędą się także przechadzki Traktem Królewsko-Cesarskim, po którym oprowadzać będą przewodnicy w monarszych strojach.

Szczegóły dotyczące akcji „Poznań za pół ceny” oraz jej partnerów na znajdują się na stronie www.poznan.pl/polceny. W ramach akcji przygotowano także propozycje dla turystów zagranicznych. Uruchomiono stronę internetową w wersji angielskiej (www.poznan.pl/halfprice) oraz niemieckiej (www.poznan.pl/zumhalbenpreis), a także zorganizowane zostaną w tych językach wycieczki z przewodnikiem.


Akcja „Poznań za pół ceny” organizowana jest w Poznaniu od maja 2008 r. Z roku na rok akcja zdobywała coraz więcej partnerów, wielokrotnie ją nagradzano, a pomysł na weekend za pół ceny zaczęły kopiować inne miasta.


Fot. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna


 


 


 


 


 


Czytaj też


Samoloty OLT Jetair stają się konkurencją dla PKP


Poznań: audioprzewodniki w Starym Browarze


Rogal Świętomarciński z unijnym znakiem geograficznym


Stadiony Euro 2012 na zdjęciach


W Poznaniu zajrzyj do browaru nocą!


Informacja turystyczna na kółkach w Poznaniu


W Poznaniu powstaje rezerwat archeologiczny


 0 comments: