Aktualności

Condor zwiększa liczbę połączeń w sezonie zimowym 2012/2013

1.2.12 Anonimowy 0 Comments

w sezonie zimowym 2012/2013 o Rio de Janeiro w Brazylii, Rangun w Birmie i Angkor w Kambodży. Połączenia z Wiednia wzbogacą się o loty długodystansowe do Varadero na Kubie, utrzymując istniejące połączenie do Punta Cana na Dominikanie. Przewoźnik planuje także wprowadzenie pod koniec roku dwóch nowych maszyn typu Boeing 767-300 do obsługi lotów długodystansowych.O jeden zwiększy się liczba połączeń do Cancun w Meksyku, Santo Domingo i Punta Cana na Dominikanie oraz do Panama City w Panamie. W przyszłym sezonie zimowym pojawią się połączenia non stop do Montego Bay na Jamajce i Holguin na Kubie.

Condor będzie pierwszą linią europejską oferującą stałe połączenie z Rangunem i Angkorem w południowo-wschodniej Azji. Otwiera to nowe możliwości dla zwiedzania i wypoczynku w tej części świata.

2 listopada 2012 Condor rozpocznie regularne loty do Angkor, wykonywane w każdy piątek. Miasto stanowi idealny punkt wypadowy dla turystów pragnących poznać Kambodżę. W niedalekiej odległości znajduje się stanowisko archeologiczne Angkor Wat, znane z zachowanego kompleksu świątyń. Szereg innych świątyń można zwiedzać w pobliżu. W części wschodniej Kambodży znajdują się zapierające dech w piersiach wodospady na rzece Mekong oraz Tonle Sap – jedno z największych jezior świata z pływającą pośrodku wioską. Miłośnikom wypoczynku spodobają się wspaniałe piaszczyste plaże Sihanoukville.

Wtorkowe loty do Rangun w Birmie to kolejne połączenie, które pojawi się w nowym zimowym rozkładzie lotów. Birma ma do zaoferowania turystom wiele nie odkrytych jeszcze atrakcji takich jak np. kompleks pałacowy w stolicy kraju mieszczący wspaniałą złotą pagodę Shwedagon oraz pagodę Pokoju. Warta obejrzenia jest również stara stolica kraju – Mandalay. Rangun ze swoim przemysłem farmaceutycznym, tekstylnym i spożywczym jest obecnie ważnym ośrodkiem przemysłowym i głównym portem morskim kraju.

Nowe połączenie non stop do Rio de Janeiro w Brazylii zabierze turystów wprost pod Głowę Cukru i na plażę Copacabana. Loty odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki. Miasto znane z barwnych szkół samby i wspaniałej parady podczas karnawału ma do zaoferowania również niezwykłe krajobrazy, tropikalny klimat, wspaniałe plaże. Jest też miejscem gdzie można znaleźć jeden z obecnych Siedmiu Cudów Świata – 38-metrowy posąg Chrystusa.

Condor Flugdienst GmbH wozi na wakacje pasażerów już od 1956. Firma jest w całości własnością Thomasa Cooka, jednego z największych na świecie biur podróży. Każdego roku Condor przewozi około 6 mln pasażerów do ponad 70 punktów zlokalizowanych w Europie, Azji, Afryce i Ameryce. Linia posiada 35 nowoczesnych, przyjaznych środowisku maszyn – 12 Airbusów A320, 13 Boeingów 757-300 i 10 Boeingów 767-300.

Condor oferuje połączenia z Polski - z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska we wspłópracy z Polskimi liniami lotniczymi LOT oraz Lufthansą.

0 comments: