Alentejo,

Alentejo, region Portugalii wśród 12 miejsc wartych odwiedzenia

3.2.12 Anonimowy 0 Comments

Alentejo to ogromnie niedoceniany przez turystów region Portugalii. A szkoda. Ostatnio MSN Travel zaliczył ten obszar do 12 miejsc na świecie wartych odwiedzenia, których nie zadeptały jeszcze tłumy turystów.

Alentejo to największy region kraju, obejmuje ok. 1/3 powierzchni kraju i skupia niecałe 10 proc. jego ludności. Dzieli się na Dolne (Alto) Alentejo i Górne (Baixo) Alentejo.

"Nic otoczone niczym, a pośrodku kilka drzew", pisał Fernando Pessoa, jeden z największych poetów portugalskich. I jest tak w rzeczywistości. Znajdziemy tu niezwykły spokój i przestrzeń. To region pełen wspaniałych zabytkowych miastach takich jak Evora, Mértola i Monsaraz. Wybrzeże Atlantyku to z kolei wspaniałe dzikie plaże i wyniosłe klify. Są tu też lasy dębu korkowego, ponieważ Alentejo to główny w świecie rejon zbioru i przetwórstwa korka. Odkryjemy tu również regiony winiarskie, produkujące wspaniałe trunki.  Coś dla siebie znajdą również miłośnicy wędrówek po górach, bowiem wschód regionu zajmują wyniosłe pasma górskie.

Warto zajrzeć tu choć na chwilę i docenić, że region nie został jeszcze zniszczony przez masową turystykę.

T09ASD32 T09AST05 T09AST0CT09AST0S T09AST0N T09AST1N
Fot. Turismo de Portugal


 
  

 
 0 comments: