Francja

Odwiedź Menton, zobacz co można zrobić z cytryny

26.1.12 Anonimowy 0 Comments

Po przejściu przez góry, doliny i niziny, zauważyli zatokę Garavan. Woda, łagodny klimat, bujna roślinność... Wszystko  to przypominało Ewie delikatność Edenu. Zakopała cytrynę. W tym miejscu narodził się mały raj – Menton…


Piękna legenda miasta Menton i jego symbolu – cytryny, wprowadza nas w klimat niesamowitego wydarzenia, które nieprzerwanie od 78 lat, jest wizytówką miasta.Święto Cytryny, bo o nim mowa, już po raz 79 przyciągnie ponad 250 000 fanów tego wyjątkowego wydarzenia, którzy jak co roku, będą się bawić w klimacie starannie dobranego motywu. W tym roku, po m.in. postaciach Disney’a, bajkach Perrault, karnawałach świata z gościem specjalnym Brazylią czy Indiami, muzyce świata, Wielkich Cywilizacjach czy wyspach świata, Menton, gości w swoich progach...regiony Francji!


W czasie ponad dwutygodniowej zabawy, od 17 lutego do 7 marca, będzie można podziwiać gigantyczne motywy zbudowane z cytrusów, które zostaną wyeksponowane na dywanie z kwiatów w Ogrodach Biovès, a także rydwany pełne pomarańczy i cytryn umieszczone wzdłuż brzegu morza.


Odwiedź Menton podczas Święta Cytryny i zobacz co 300 osób może przygotować ze 140 ton cytrusów.


 

0 komentarze: