Aktualności

Linie lotnicze podlegające zakazowi wykonywania przewozów

22.11.11 Anonimowy 0 Comments

linii lotniczych podlegających zakazowi wykonywania przewozów w Unii Europejskiej.


 Odpowiedzialny za transport wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Siim Kallas powiedział: „Komisja jest gotowa dołożyć wszelkich starań, aby pomóc swoim sąsiadom w rozwijaniu ich potencjału technicznego i administracyjnego, który umożliwi jak najszybsze i sprawne pokonanie wszelkich problemów w dziedzinie bezpieczeństwa. Do tego czasu, bezpieczeństwo to absolutny priorytet. Nie możemy sobie pozwolić na żadne kompromisy. Gdy mamy dowody potwierdzające, że przewoźnicy lotniczy – czy to w UE, czy poza nią – nie działają w pełni bezpiecznie, musimy działać, aby zapewnić wyeliminowanie wszelkich zagrożeń dla bezpieczeństwa.”Zaktualizowany europejski wykaz obejmuje wszystkich przewoźników posiadających certyfikaty wydane w 21 państwach (łącznie 273 znanych przewoźników), podlegających całkowitemu zakazowi wykonywania przewozów w Unii Europejskiej. Państwa, z których pochodzą wspomniani przewoźnicy to: Afganistan, Angola, Benin, Demokratyczna Republika Konga, Dżibuti, Filipiny, Gabon (z wyjątkiem trzech przewoźników, których działalność podlega ograniczeniom i określonym warunkom), Gwinea Równikowa, Indonezja (z wyjątkiem sześciu przewoźników), Kazachstan (z wyjątkiem jednego przewoźnika, którego działalność podlega ograniczeniom i określonym warunkom), Republika Kirgiska, Republika Konga, Liberia, Mauretania, Mozambik, Sierra Leone, Suazi, Sudan, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca oraz Zambia.


Wykaz w dalszym ciągu obejmuje czterech pojedynczych przewoźników: Blue Wing Airlines z Surinamu, Meridian Airways z Ghany, Rollins Air z Hondurasu i Silverback Cargo Freighters z Rwandy.


Wykaz obejmuje też jedenastu przewoźników lotniczych, którym zezwolono – przy zachowaniu rygorystycznych ograniczeń i na określonych warunkach – na wykonywanie lotów do Unii: Air Astana z Kazachstanu, Air Koryo z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, Airlift International z Ghany, Air Service Comores, Afrijet, Gabon Airlines i SN2AG z Gabonu, Iran Air, TAAG Angola Airlines, Air Madagascar posiadający certyfikat wydany na Madagaskarze i Jordan Aviation, któremu certyfikat wydano w Jordańskim Królestwie Haszymidzkim.


0 komentarze: