Julian Hanton,

Światowa odyseja Juliana i Kamili - Grecja oczami Juliana

9.9.11 Anonimowy 0 Comments

Julian Hanton jest niecodziennym podróżnikiem, który na cel swoich wypraw wybiera najbardziej niezwykłe zakątki globu. Urodzony w Nowej Zelandii, swoją przygodę z odkrywaniem świata zaczął już jako trzylatek. Odwiedził ponad 70 krajów, z każdego przywożąc niezykłe wspomnienia i doświadczenia. Razem z Kamilą Andersen w serii programów Światowa odyseja Juliana i Kamili przenosi nas do wyjątkowych miejsc całego świata, w tym także do urokliwej Grecji.

Oto wywiad z tym nieprzeciętnym podróżnikiem, który opowie nam o swoim pobycie w Atenach.


Czy wizyta w Grecji była Twoją pierwszą wyprawą do tego miejsca, czy odwiedziłeś ją już wcześniej?


Odwiedziłem Grecję 2 lata temu i od razu się w niej zakochałem.


Jakie są najbardziej interesujące miejsca do odwiedzenia w Atenach? Które miejsce najbardziej polecasz?


Oczywiście żadna wycieczka do Aten nie może obyć się bez zwiedzania Akropolu, jednak moim ulubionym miejscem jest Monastiraki.


Czy doświadczyłeś jakiejś zabawnej, bądź zaskakującej sytuacji podczas podróży po Grecji?


Kiedy brałem udział w kursie rysowania aktów, modelem okazał się być mężczyzna, co było dla mnie nieco zaskakujące. Poza tym nie spodziewałem się, że spotkamy tylu zabawnych i przyjaznych lokalnych mieszkańców.


Czy miałeś możliwość spróbowania tradycyjnej kuchni greckiej? Masz jakieś ulubione danie?


Tak, jest naprawdę przepyszna. Pokochałem ser feta, który z dodatkiem rukoli smakuje wyśmienicie. Jednak do gustu niezbyt przypadły mi bardzo w Grecji popularne podwójne hot-dogi, jedzone o 3 nad ranem, jako zakończenie ciężkiej nocy.


Co było dla Ciebie największym wyzwaniem podczas kręcenia programu w Atenach?


Konieczność opuszczania wysp i zajęcia się pracą, podczas gdy wokół siebie widziałem ludzi oddających się urokom wakacji.


Jakie są Twoje najcenniejsze wskazówki dla osób, które po raz pierwszy wybierają się na wycieczkę do Aten?


Aby zwiedzali wszelkie zakątki miasta, nie obawiając się, że zabłądzą oraz nawiązywali rozmowy z jak największą liczbą lokalnych mieszkańców. Są to niezwykli ludzie z pasją, bardzo otwarci na turystów.


Uważasz, że podróżowanie do Grecji po ostatnich zamieszkach związanych z kryzysem jest bezpieczne?


Tak, gdyż zamieszki te nie są skierowane w turystów. Tak naprawdę jest to bardzo dobry moment na odwiedzenie tego kraju, gdyż liczba podróżujących do Grecji osób jest mniejsza, co zwiększa komfort zwiedzania. 

0 komentarze: