Podróż samolotem

Lufthansa: Za płatność kartą kredytową zapłacisz dodatkowo

5.8.11 Anonimowy 0 Comments

Opłata będzie obowiązywała w przypadku rozpoczęcia podróży w jednym z sześciu państw europejskich: Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii (począwszy od 5 września) oraz Belgii, Niemczech i Szwajcarii (począwszy od 2 listopada). Będzie dotyczyła biletów wystawionych przez Austrian Airlines, bmi, Brussels Airlines, Lufthansę i Swiss International Air Lines. Wysokość opłaty będzie uzależniona od kraju wylotu oraz trasy podróży.
W Niemczech wyniesie ona od 5 aż do 18 euro za każdy opłacony kartą kredytową bilet. Najniższą stawkę (5 euro) przewidziano dla przelotów między portami krajowymi. Za podróż na trasie europejskiej klienci zapłacą 8 euro, zaś za bilety wystawione na trasach międzykontynentalnych 18 euro. Podobne zasady będą obowiązywać przy wylotach ze Szwajcarii (opłata wyniesie tutaj odpowiednio 6/11/22 CHF).

W przypadku wylotów z Belgii, Finlandii i Holandii opłata wyniesie 7,50 euro bez względu na trasę podróży. W Wielkiej Brytanii za zakup biletów kartą kredytową trzeba będzie zapłacić 4,50 GBP.
Dodatkowa opłata nie będzie pobierana w przypadku innych niż karty kredytowe form płatności za rezerwację.

Czy nowa opłata będzie wprowadzona również w Polsce?

- Obecnie nie ma planów wprowadzenia tej opłaty w Polsce. Lufthansa planuje jednak rozwijać internetowe systemy płatności. Ich używanie nie będzie wiązało się z opłatą - poinformowało biuro komunikacji korporacyjnej Lufthansy.

Marek Stus


źódło pasazer.com


Fot. Marta Legieć

0 komentarze: