Ciekawe miejsca

maltafestival znów zamieni Poznań w teatr!

4.7.11 Anonimowy 0 Comments

odbędzie się ponad 90 wydarzań: spektakli teatralnych i tanecznych, plenerowych widowisk, koncertów muzycznych, pokazów filmowych i spotkań z artystami. Będą one prezentowane nie tylko w zamkniętych wnętrzach sal, ale również w przestrzeni publicznej miasta.


  


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tematem tegorocznej edycji festiwalu jest wykluczenie. Jest to stan dotykający poszczególne jednostki i całe grupy, jednak rzadko mówi się o nim w pierwszej osobie, choć może on dotknąć każdego z nas.


Wśród bogatej oferty spektakli szczególną grupę stanowią przedstawienia przygotowane specjalnie na maltafestival, odbywające się w nietypowych lokalizacjach. Teatr Usta Usta Republika zaprezentuje „Egzamin”. Autorzy wypowiadają się na temat wykluczenia, rozumianego, jako ostateczny test, jakiemu poddawane jest nasze życie przez System. Spektakl odbędzie się w przestrzeni XIX-wiecznego Fortu VIII (6, 7 i 8 lipca, godz. 20:00, ul. Rumuńska 15).


Dawny budynek szpitala psychiatrycznego w Owińskach stanie się pretekstem do wędrówki po zakamarkach odmiennej teraźniejszości i świadomości. W tę inspirowaną „Kwadrofonią” I. Iredyńskiego podróż zabierze nas kolektyw Szyngiera / Jakimiak / Baumgart. Performance „Autobus jedzie” odbędzie się 7 i 9 lipca o godzinie 22:00 (autobus do Owińsk odjeżdża z ul. Ewangelickiej o godz. 22:15).


Wyczekiwaną częścią maltafestival jest jego oferta muzyczna. W tym roku festiwal zainauguruje występ Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej. Czego się spodziewać, a może nie spodziewać mogą sugerować  jej inspiracje muzyczne: od twista i starych swingów po poloneza. Koncert odbędzie się 4 lipca o godz. 22:00 na Starym Rynku – wstęp wolny.


Dzień później (5 lipca, godz. 22:00) nad Jeziorem Maltańskim wystąpi Manu Chao. Koncert tego urodzonego we Francji, mającego baskijsko-galicyjskie korzenie folkowego muzyka wspiera Kampanię Wodną Polskiej Akcji Humanitarnej. Kulminacją muzycznej części festiwalu będzie koncert nu-folkowego Fleet Foxes oraz Portishead. Ten ostatni zespół, choć ma na swoim koncie tylko trzy płyty, pozostaje jednym z ważniejszych wykonawców łączonych z nurtem trip hopu. Wydarzenie odbędzie się 6 lipca nad Jeziorem Maltańskim.


Koniecznie trzeba też wspomnieć o koncercie zespołu Young@Heart (4-7 lipca, godz. 20:00, MTP Hala 7A), który interpretuje piosenki Coldplay, Led Zeppelin czy Nirvany. Kolejny rockowy cover-band? Zanim udzielimy twierdzącej odpowiedzi, warto pamiętać, że średnia wieków członków grupy to 85 lat.


Powyższe imprezy to tylko niewielki wybór z oferty ponad 40 wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznym maltafestival. Pełny program jest dostępny w punktach informacyjnych oraz na witrynie www.malta-festival.pl.

0 komentarze: