Narty w Europie

Tutaj zima jest w domu

11.6.11 Anonimowy 0 Comments

Akrobaci narciarstwa i romantycy drewnianych chat. Nic dziwnego, że w rozpieszczonej słońcem Dolinie Rodanu, w otoczeniu 47 czterotysięczników piękno zimy ma różnorodne oblicza.
Najpiękniejsze czterotysięczniki zgromadziły się w Wallis dookoła wspaniałych terenów narciarskich z gwarancją śniegu. Praktycznie wszystkie tereny sportów zimowych położone są powyżej 1500 m n.p.m. Dziewięć terenów rozciąga się na wysokości przekraczającej nawet 3000 m n.p.m.Atrakcje:


* Najwyżej położone tereny narciarskie w Alpach


* Wypoczynek w lokalnych wodach termalnych


* 9 wiosek ze znakiem "Rodziny mile widziane"


* Eldorado dla miłośników biegów narciarskich i wędrówek w rakietach śnieżnych


* Raclette i wyjątkowe wina


* 2 narciarskie tereny całoroczne


* 500 km tras wędrownych


Skipass


Z Wallis SkiCard goście mają do dyspozycji największy teren sportów zimowych. Ten skipass prepaid łączy ponad 50 renomowanych terenów narciarskich z ponad 2800 km tras. Radość z korzystania ze śniegu u nas nie ma granic! Ponad 1000 km tras biegowych, 1000 km zimowych szlaków wędrownych, 900 km szlaków do wędrówek w rakietach śnieżnych i 60 tras do zjazdów na sankach oczekuje na miłośników śniegu. U nas wypróbować można także modne sporty zimowe, jak snowkiting czy wspinaczkę po lodospadach.


A po nartach…


Po pełnym wrażeń zimowym dniu o dobry wypoczynek zadbają oazy ze źródłami termalnymi. Miłośnicy górskich klimatów mogą odpocząć w przytulnych chatach przy raclette i lampce fendant. Liczne wydarzenia sportowe i obchodzone tutaj tradycyjne zwyczaje gwarantują rozrywkę także poza trasami. Nasza rada: kto lubi zimę, musi też pokochać Wallis!


Źródło: mojaszwajcaria.pl

0 komentarze: